İletişim bilgileri

  • Sanset Gıda Turizm San. Ve Tic. A.Ş. Balabandere Cad. İlaç Sanayi Yolu No: 14
  • (İstinye - Carrefour arkası) 34460 İstinye - Sarıyer/İSTANBUL

SANSET TÜRKİYE

Sanset Gıda; 2017 yılında Kırklareli’nde konumlanan 168.626 m² alan üzerinde 90.957 m² kapalı alana sahip çikolata ve dondurma üretim tesisi ile faaliyete geçen bir Pasentis iştirakidir. Bu proje ile Sanset, “2015 Yatırım Teşvik Listesi”nde bulunan en büyük yatırımcılar arasında yer kazanmıştır.

SANSET ITALY

Toksöz Grup tarafından 2013’te satın alınan ve yenilenen Pernigotti, global bir grup olma yolunda atılan ilk adımdır. İtalya'nın geleneksel ve tarihi markası Pernigotti'nin 160 yılı aşkın geçmişi üretimindeki ustalığını simgelemektedir.

Pernigotti, olağanüstü Gianduia çikolatası, eşsiz nugaları ve ünlü dondurmaları ile İtalya’nın en önemli ve bilinen markalarından biridir.

Ekim 2022 itibariyle Pernigotti markasının satışı gerçekleşmiş olup, markanın üretimi Pasentis’in çatı şirketi olan Sanset Italy’e ait Novi Ligure’deki tesislerde devam etmektedir.

PASENTIS ESPANA

2013 yılının Kasım ayında Toksöz Grup tarafından satın alınan Zumos Palma, İspanya'nın en ünlü meyve suyu şirketidir. Avrupa'nın en büyük 2. meyve suyu üretim tesisine sahip olan Zumos Palma’nın gruba kazandırılması, global bir oyuncu olma hedefine yönelik önemli bir adım olmuştur.

Zumos Palma’nın satın alınması, firmanın uzun geçmişi ve teknik bilgisi sayesinde, yalnızca grubun hacmine katkıda bulunmakla kalmayıp, aynı zamanda tamamen doğal meyve suyu ürünleri ile zenginleşmesini de sağlamıştır.

Zumosol markamızda, meyveler konsantre edilmeden taze olarak sıkılıp şişelenmektedir. Şişenin içinde herhangi bir koruyucu, katkı maddesi, tatlandırıcı, şeker ya da ürünü sulandıracak su gibi maddeler katılmamaktadır. Bu yüzden, 1 litre Zumosol Portakal Suyu üretmek için 2 kilo portakal kullanılmaktadır.

Zumosol’ün % 100 taze sıkma meyve sularının yanı sıra, taze sıkma sebze suyu çeşitleri de bulunmaktadır.